Potřebuji pomoc s přístupností

Naše služby

Cílem naší práce je přístupné rozhraní,
nikoliv závěrečná zpráva z analýzy přístupnosti

 • Flexibilní konzultace přístupnosti
 • Audity přístupnosti podle zákona č. 99/2019 Sb. o přístupnosti
 • Školení, webináře a workshopy
 • Možnost dlouhodobé spolupráce

Rychlé, věcné, korektní, ale přitom lidské a srozumitelné jednání

Ne vždy musí platit, že méně je více. I v oblasti přístupnosti samozřejmě rádi vidíme produktivitu, cílevědomost a efektivitu. Pokud však v tomto směru teprve začínáte podnikat první krůčky, rádi vám všechno vysvětlíme, od úplných základů principů přístupnosti až po “lahůdky” typické pro komplexní dynamická rozhraní, jako jsou třeba bankovní aplikace, informační systémy univerzit a knihoven či nástroje pro týmovou online spolupráci.

Odbornost ruku v ruce s každodenní praxí

Teoretické zázemí, stejně jako u každého jiného oboru lidské činnosti, je stejně důležité jako vlastní praktická zkušenost. Všichni členové našeho týmu neustále udržují krok s dobou a vývojem. Aktivně se podílíme na procesu tvorby nových metodik, legislativy i praktických rad a příruček pro každodenní použití principů přístupnosti v praxi, jak v Česku, tak v zahraničí. V neposlední řadě pracujeme na překládání osvědčených zdrojů do češtiny.

Pomáháme vychovávat novou generaci

Pokud vám nejde pouze o přístupný redesign svého webu, aplikace či služby, ale i o získání širšího a hlubšího povědomí o příkladech dobré praxe v oboru přístupnosti, jste na správné adrese.

Umíme uspořádat interaktivní workshopy, školení, přednášky a webináře přesně podle vašich potřeb.

Jsme tu pro vás

Ať už poptáváte komplexní a dlouhodobou spolupráci na míru, operativní konzultaci k jednomu konkrétnímu problému nebo komplexní testování přístupnosti svého řešení, rádi vám vyjdeme vstříc.

Rádi budeme vašimi partnery na cestě k přístupnosti – pomůžeme vám integrovat principy přístupnosti do svého workflow už od počátku tvorby nového produktu.

Potřebuji pomoc s přístupností

Kolik naše služby stojí

1 200 Kč za hodinu (bez DPH)

 • Maximální transparentnost při stanovení ceny
 • Účtujeme skutečně odpracovaný počet hodin
 • Zvýhodněná cena díky Nadačnímu fondu Českého Rozhlasu Světluška
 • Individuální domluva na způsobu spolupráce a sazby

Pro koho jsou naše služby určeny?

Pro kohokoliv, kdo má zájem zlepšit přístupnost svého webu, dokumentů, aplikací či multimédií. Spolupracujeme s jednotlivci, bankami, univerzitami, knihovnami, státními institucemi, médii, jednorázovými projekty a zkrátka všemi, kdo chtějí své aktivity zpřístupnit co nejširší skupině uživatelů, včetně těch s nejrůznějšími druhy handicapů a speciálních potřeb.

Jak pracujeme?

 1. Na projektu pracuje většinou celý tým, což zefektivňuje hodnocení přístupnosti produktu a nabízí také různé úhly pohledu (nic jako typický uživatel neexistuje).
 2. Pracujeme nad sdíleným dokumentem, čímž je zaručeno, že každý z týmu má všechny poznatky z testování vždy u sebe.
 3. Po dokončení hodnocení dostane přístup ke sdílenému dokumentu i zákazník a může tak pomocí komentářů komunikovat s testery a upřesňovat postupy vedoucí k nápravě.
 4. Naším výstupem může také být závěrečná hodnotící zpráva, ale z našich zkušeností taková zpráva mnohdy nevede k procesu nápravy přístupnostních nedostatků. Na straně zadavatele zpravidla skončí v šuplíku a nikdo s ní už dál nepracuje.
 5. Oproti tomu sdílený dokument často bývá pomyslnou startovní čarou pro eliminaci nedostatků v přístupnosti a skvělým podkladem pro další spolupráci.
 6. V případě nejasností rádi poskytneme poradenství s řešením konkrétních problémů, ideálně prostřednictvím některé z platforem pro online komunikaci (kvůli přístupnosti preferujeme Zoom).
 7. Na analýzu přístupnosti a zprávu z ní nahlížíme jako na jeden z výstupů spolupráce s vámi, nikoliv jako na její cíl (tím je přístupnější rozhraní vašeho produktu či služby).

Proč se obrátit právě na nás?

 • Máme největší tým testerů se zdravotním postižením v České republice.
 • Při analýzách přístupnosti aktivně používáme širokou škálu asistivních technologií. Webová a jiná rozhraní tak testujeme pomocí nástrojů, které budou používat i uživatelé vašich produktů.
 • Většina členů našeho týmu jsou lidé se zdravotním postižením, kteří zpětnou vazbu poskytují jak na základě své odbornosti, tak osobní zkušenosti s bariérami, se kterými se potkávají.
 • Klademe velký důraz na odbornost - vedoucí týmu, Radek Pavlíček, je prvním držitelem mezinárodně uznávané certifikace Certified Professional in Web Accessibility v České republice.
 • Jako první organizace v České republice se Masarykova univerzita stala členem IAAP - mezinárodní asociace specialistů na přístupnost.
 • Kromě tohoto širokého teoretického a metodického zázemí se zaměřujeme především na praktické dopady přístupnosti pro koncové uživatele.

Potřebujete pomoc s přístupností?
Kontaktujte nás

Kontaktovat nás v případě potřeby můžete i e-mailem nebo telefonicky

  Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.