Potřebuji pomoc s přístupností

O nás

Projekt Théseus vznikl na půdě Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity, které již více než 20 let zajišťuje přístupnost studia na Masarykově univerzitě. Patří mezi špičková pracoviště nejen v národním, ale i mezinárodním kontextu, s rozsáhlou celosvětovou sítí partnerských pracovišť.

Společně pracovat pod hlavičkou projektu Théseus jsme začali na začátku roku 2022, mimo jiné díky podpoře Nadačního fondu Českého rozhlasu z výtěžku sbírky Světluška. Většinu našich členů ale pojí mnohem delší společná pracovní historie a, neváháme říct, i přátelství na osobní rovině.

Někteří z nás přispívali už léta před vznikem Thésea vlastními autorskými články na portál Pélion, založený Radkem Pavlíčkem a rovněž podporovaný Světluškou.

Se zakladatelem Thésea, kterým je rovněž Radek Pavlíček, první držitel certifikace CPWA (Certified Professional in Web Accessibility) od IAAP (International Association of Accessibility Professionals) v České republice, jsme na testování a konzultacích k přístupnosti webů a mobilních aplikací spolupracovali už dlouho předtím, než se zrodila myšlenka začít své služby nabízet v samostatném projektu, který jsme pojmenovali Théseus.

V týmu jsme všichni rovnocennými experty na digitální přístupnost, kteří do projektu Théseus přispívají stejnou měrou. Chemie a souhra mezi námi pramení nejen ze společné expertizy a zápalu pro uvádění přístupnosti do praxe, ale především z flexibilního přístupu k řešení problémů, který nám umožňuje přistupovat ke každé výzvě kreativně a individuálně.

Logo Světluška a Nadační fond Českého rozhlasu

Projekt Théseus podporuje Nadační fond Českého rozhlasu ze sbírky Světluška

Logo Nadace Vodafone

Projekt "Théseus: Zpřístupněme přístupnost" podpořila Nadace Vodafone

Účastník 11. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone

S projektem "Théseus: Zpřístupněme přístupnost" se účastníme 11. ročníku Laboratoře Nadace Vodafone

Logo MUNI a IAAP

Masarykova univerzita je členem IAAP - mezinárodní asociace specialistů na přístupnost

Spolupracujeme a doporučujeme

Potřebujete pomoc s přístupností?
Kontaktujte nás

Kontaktovat nás v případě potřeby můžete i e-mailem nebo telefonicky

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.