Potřebuji pomoc s přístupností

Přístupné dokumenty (pozvánka na IAAP Nordic webinář)

V úterý 28. února 2023 od 13:00 do 14:00 pořádá IAAP Nordic – skandinávská pobočka Mezinárodní asociace specialistů na přístupnost – další ze série vzdělávacích webinářů v oblasti přístupnosti, tentokrát nazvaný prostě Accessible Documents, tedy Přístupné dokumenty.

Během už tradičně informacemi nabitých 60 minut se tedy budeme mít možnost dozvědět všechno podstatné k tomu, abychom mohli v budoucnu vytvářet lépe přístupné elektronické dokumenty, protože i přístupnost dokumentů je přinejmenším stejně důležitá jako přístupnost webů či mobilních aplikací.

Díky naší dlouhodobé, a neváháme říct i plodné, spolupráci s kolegy z IAAP zajistíme i tentokrát simultánní tlumočení webináře do češtiny. Hlavním benefitem takové mezinárodní spolupráce v oblasti přístupnosti pro širokou veřejnost je možnost sdílet tytéž informace a zdroje napříč různými jazyky a ještě více tak přispívat k překonávání bariér v přístupnosti, v tomto případě spíš dostupnosti informací, i tímto způsobem. Mezinárodní spolupráce pomáhá efektivně propojovat ty nejpovolanější odborníky v oboru z různých zemí a mnohdy i napříč kontinenty.

Anotace webináře

Dokumenty jsou všude okolo nás. Naprostá většina z nich je ale bohužel nepřístupná – pojďme se proto společně podívat, jak tuto situaci změnit a zlepšit. Na tomto webináři se dozvíte více o potřebách uživatelů, právních aspektech, nástrojích, potřebných interních procesech, školeních a certifikaci – o všem, co souvisí s přístupností dokumentů. O své znalosti se podělí Peter Kemeny (Maďarsko) a Annika Valtari (Finsko) – přední odborníci na přístupnost dokumentů.

O řečnících

Annika Valtari, vedoucí oddělení UX a přístupnosti, Eficode Oy

Annika Valtari má velké zkušenosti v oblasti přístupnosti a UX (user experience – uživatelský zážitek). Během posledních 15 let zkoumala přístupnost a UX stovek digitálních služeb, navrhovala koncepty nových a školila stovky odborníků zejména v oblasti přístupnosti. Annika je držitelkou certifikátu IAAP WAS a její vášní je přístupnost obsahu a dokumentů.

Peter Kemeny, konzultant pro přístupnost, Funka Nu AB

Peter Kemeny má detailní znalosti evropské legislativy v oblasti přístupnosti webu, podílí se na výzkumných projektech, zaměřených na přístupnost, a zabývá se také přístupnosti dokumentů. Peter je držitelem certifikátů IAAP CPACC a ADS. Je vždy otevřený jakémukoli řešení, jehož výsledkem je přístupnější prostředí.

Praktické informace a registrace

  • Webinář proběhne v úterý 28. února 2023 od 13.00 do 14.00.
  • Jednacím jazykem je angličtina.
  • K dispozici bude simultánní tlumočení do češtiny (zajišťuje Středisko Teiresiás Masarykovy univerzity, člen IAAP, jako jeden z výstupů projektu Théseus, zaměřeného na zlepšení přístupnosti digitálního prostředí, který realizuje s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška).

Účast na webináři je bezplatná, je ale třeba se na něj zaregistrovat.

Těšíme se na vás 🙂

Potřebujete pomoc s přístupností?
Kontaktujte nás

Kontaktovat nás v případě potřeby můžete i e-mailem nebo telefonicky

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.