Potřebuji pomoc s přístupností

Podcast Bez bariér: CEO konference WebExpo Šárka Štrossová (S02E03)

Do třetího dílu druhé série našeho podcastu Bez bariér, který připravujeme společně s Ondrou Pohlem, přijala naše pozvání Šárka Štrossová, CEO konference WebExpo.

Šárka nám poskytla náhled do historie a vývoje WebExpa, která se od svého vzniku v roce 2009 zaměřuje na vše, co souvisí s webdesignem, potažmo digitálním prostředím.

Diskutovali jsme o tom, jak WebExpo postupně stále více začleňuje přístupnost do svého programu a jaké přínosy to přináší pro účastníky z různých oblastí digitálního průmyslu. Šárka zdůraznila důležitost vzdělávání o přístupnosti a představila, co vše nového se chystá na letošním ročníku konference.

Probrali jsme také finanční a technologické výzvy, které přináší zajištěním přístupnosti na velkých konferencích a diskutovali, jaké kroky je potřeba podniknout pro zlepšení situace.

Na závěr jsme vás pozvali na WebExpo, kde si můžete poslechnout celou řadu zajímavých přednášek a workshopů zaměřených na digitální přístupnost. O tom, co vše se letošním WebExpo kolem přístupnosti chystá, se dočtete v článku Access for all: Spotlight on accessibility at WebExpo.

Přejeme příjemný poslech 🙂

Vstupenka na WebExpo s 20% slevou

Kupte si lístek na WebExpo s 20% slevou při zadání kódu POSLEPU

CEO konference WebExpo Šárka Štrossová | S2:E3 (YouTube)

CEO konference WebExpo Šárka Štrossová | S2:E3 (Spotify)


Podcast Bez bariér vzniká s podporou Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška, společnosti ACTUM Digital a jako jeden z výstupů projektu Théseus Střediska Teiresiás Masarykovy univerzity.

Potřebujete pomoc s přístupností?
Kontaktujte nás

Kontaktovat nás v případě potřeby můžete i e-mailem nebo telefonicky

    Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.